ИЗВЕСТИЯ

Моите новини
Изпълнителното бюро на БСП подаде оставка
Чете се за: 00:52 мин.
"Алфа Рисърч": Българите оценяват 2025 г. като...
Чете се за: 08:07 мин.
"Възраждане" след срещата при президента Радев:...
Чете се за: 01:50 мин.

ЗАПАЗЕНИ

Натоварен трафик

bnt avatar logo от Ася Методиева
A+ A-
Чете се за: 00:54 мин.
У нас

Над 18 000 автомобила са поели по пътя за Гърция за почивните дни. Километрични опашки блокираха граничен пунк Кулата още от рано сутринта. Натоварено бе и движението към морето, най-вече в участъка извън магистрала "Тракия".

натоварен трафик
Над 18 000 автомобила са поели по пътя за Гърция за почивните дни. Километрични опашки блокираха граничен пунк Кулата още от рано сутринта. Натоварено бе и движението към морето, най-вече в участъка извън магистрала "Тракия".

С търпение и с мисълта за предстоящата почивка - така хиляди шофьори прекараха няколко часа по граничните пунктове с Гърция. Най-съобразителните бяха тръгнали още рано сутринта.

Пътуващи българи:
- Надявахме се да няма толкова трафик, обаче има.
- Има коли, но е нормално.
- Има много полицаи и всички като видят ограниченията намаляват и ние намаляме и се получават опашки.
- Надявам се по-бързо да минем.
- Ще чакаме, какво да правим.

Голямото пътуване предизвика задръствания и по пътя към морето.

- Щеше да стане едно целуване отзад на две старозагорски коли заради изпреварне. Иначе в общи линии е нормално.
- Има народ, ама е нормално.
- Голямо задръстване е. Кошмарно е.

Най-натоварено беше в отсечката между ямболското село Зимница и Петолъчката. Тук след слизане от магистралата по двулентовия път могат да преминават по-малко коли и затова се образуват колони, обясниха от Пътна полиция.

Гл. инсп. Николай Колев - „Пътна полиция“ - Сливен: „Оставам с впечатлението и убеждение, че колкото по-бързо на автомагистрала „Тракия“ се свържат двата лота, чак тогава ще се избегнат тези трудности, които се случват в петък, събота и неделя. Няма добър алтернативен маршрут от Карнобат до Петолъчката“

Следобед колоните от автомобили се поразредиха. Разминаха се и тежките пътни инциденти. Както там, така и по главен път Е 79. Иначе задръстванията не бива да ни изненадват и в неделя, когато се очаква
колоните да бъдат в обратната посока.

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?