Заради топлото време през последната седмица върнаха спасителите на Бургаския плаж. Въпреки, че летният сезон беше официално закрит в началото на септември, концесионерът реши да пусне 4 двойки охранители, след като метеоролозите прогнозираха 30 градуса температура на въздуха през следващите дни.
Циганското лято и топлата морска вода доведоха на плажа в Бургас стотици хора, които дадоха втори старт на летния сезон.
Емилия идва от Полша заедно с цялото си семейство. Предпочита септемврийските температури, защото са по-приятни.
Емилия:
- Ние имаме малко бебе и тези температури са подходящи за него. Местните хора смятат, че водата е студена, но за нас е добре.
Мъж: - Ние сме от Плевен, една група специално сме дошли за последните слънчеви дни и да ползваме намаленията.
Мъж: - След малко ще изядем една цаца, ще изпием по една бира и така.
Заради огромния брой посетители ивицата се почиства ежедневно. А обходните двойки спасители работят до 18 часа вечерта.
БНТ:
- Докога ще останете?
Петър Колев - старши спасител:
- До второ нареждане. До края на месеца, ако е хубаво времето, може и през октомври месец.
Освен спасители, от фирмата концесионер на плажа осигуриха и медицински екип.
Имунизацията срещу варицела вече е задължителна и безплатна за родените след 1 януари 2025 г.
Ескортираният самолет: Фалшив сигнал задейства най-строгата процедура в авиацията
Лятна буря в София: Получени са 100 сигнала за паднали дървета и наводнени участъци (СНИМКИ)
Проверяват версията за отвличане по случая с изчезналото дете във Варна