За първа година Асоцияцията на сомелиерите не успя да определи победител в престижния конкурс, който да представи България на Европейското и Световно състезание през 2013 година.
За първа година Асоцияцията на сомелиерите не успя да определи победител в престижния конкурс, който да представи България на Европейското и Световно състезание през 2013 година.
Състезанието се състоя от три етапа, като за първа година участниците бяха разделени на региони от цялата страна. Състезателите разполагаха със строго определено време, в което трябваше да покажат много от тънкостите на занаята. Професията на сомелиера е позната още от древен Рим, където сомелиерите са поднасяли вино на височайшите особи. След 2 седмици на извънреден кръг журито ще се събере отново, за да определи сомелиера за 2012 година.
96,5 % от водите за къпане в България са с отлично качество, сочи доклад на Европейската комисия
Европейските институции постигнаха историческо споразумение за повече права за пътуващите със самолет
Повече от 110 000 ученици от 7 и 10 клас ще се явят утре на изпити по български език
Иван Василев: Над 30% от обществените поръчки са спечелени при участие само на една фирма
След палежа на дипломатически автомобили в Скопие: В МВнР извикаха управляващия посолството на Република Северна Македония