Очаква се днес бившата шефка на Националната агенция за приходите Мария Мургина да бъде призована, за да й бъде повдигнато обвинение. Тя ще отговаря по дело за източването но огромни суми ДДС с покровителството на служители от Агенцията за приходите.
Очаква се днес бившата шефка на Националната агенция за приходите Мария Мургина да бъде призована, за да й бъде повдигнато обвинение.
Тя ще отговаря по дело за източването но огромни суми ДДС с покровителството на служители от Агенцията за приходите. Скандалът около бившата данъчна директорка започна през февруари, когато стана ясно, че в хазната не са влезли огромни суми ДДС. На Мургина й беше отнет достъпът до класифицирана информация и тя подаде оставка. Като мотив за напускането си посочи неизпълнението на плана за данъчните приходи на агенцията за миналата година. ДАНС и прокуратурата образуваха проверки за измами с ДДС за стотици милиони лева. Мургина е участвала и в източването на милиони ДДС от "Кремиковци" стана ясно пък по време на разследването срещу Александър Томов.
Прокуратурата в Добрич разследва причинена смърт по немарливост за 4-годишно дете
Правосъдният министър Янкулов сезира Прокурорската колегия за нарушения на Сарафов
Вашингтон за войната в Близкия изток: Следващите дни са решаващи
Футболната легенда Борислав Михайлов почина на 63-годишна възраст