ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Сигнали за купуване на гласове заляха РИК в Благоевград

bnt avatar logo от Николай Янев
A+ A-
Чете се за: 00:23 мин.
У нас

В ранния следобед сигнали за купуване на гласове от различни места заляха Районната избирателна  комисия в Благоевград. Сигнали са получени  за  селата  Микрево, Юруково, Първомай, Обидим и за  градовете Добринище, Благоевград. От РИК съобщиха, че получили общо 40 жалби, 1/3 от тях са за купуване на гласове. Подавали са ги както представители на политически партии, така и граждани и кметове на населени места. От полицията съобщиха, че до 17:00 часа са получени 15 жалби за изборни нарушения. Част от тях са били за купуване на гласове. Всички са проверени, не са констатирани нарушения.

сигнали купуване гласове заляха рик благоевград

В ранния следобед сигнали за купуване на гласове от различни места заляха Районната избирателна комисия в Благоевград. Сигнали са получени за селата Микрево, Юруково, Първомай, Обидим и за градовете Добринище, Благоевград. От РИК съобщиха, че получили общо 40 жалби, 1/3 от тях са за купуване на гласове. Подавали са ги както представители на политически партии, така и граждани и кметове на населени места. От полицията съобщиха, че до 17:00 часа са получени 15 жалби за изборни нарушения. Част от тях са били за купуване на гласове. Всички са проверени, не са констатирани нарушения.

До ранния следобед избирателната активност в Благоевградска област е два пъти по-висока в сравнение с предишните избори за европейски парламент, в следобведните часове активността значително намаля и тя бе около 28 %.

http://infocenter.bnt.bg/

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?