Безпрецедентно дарение от един милион долара за българска гимназия. Парите са завещани от наш емигрант и ще бъдат използвани за стипендии на завършили училището ученици, които ще продължат обучението си в университети в Съединените щати и...
Безпрецедентно дарение от един милион долара за българска гимназия. Парите са завещани от наш емигрант и ще бъдат използвани за стипендии на завършили училището ученици, които ще продължат обучението си в университети в Съединените щати и Европа.
Внушителното дарение от един милион долара е на Андрей Георгиев. Той е роден в София, но е завършил гимназия „Найден Геров" в Лом. Емигрира в Съединените щати в средата на миналия век. Там работи като лекар. А новината за дарението му дошла наскоро от адвокатска кантора.
Критериите за отпускане на стипендии ще гарантират, че парите ще се изразходват по волята на дарителя.
Сумата ще бъде преведена след разкриване на специална валутна сметка. И макар те да не са все още факт, новината развълнува всички.
Гимназия „Найден Геров" е на 139 години, а сред възпитаниците й са много именити българи.
Тази година за гимназията има и друга добра новина: предстои ремонт за над два милиона лева.
Тежка катастрофа с трима загинали, сред които две деца затвори за часове на Автомагистрала "Тракия"
"Винаги се усмихвам, това отваря сърцата": Чужденци попълват незаетите места за шофьори в столичния градски транспорт
Литийно шествие с мощите на св. Йоан Кръстител тръгна от Созопол и стигна до остров Св. Иван
Тежка катастрофа с трима загинали, сред които две деца затвори за часове на Автомагистрала "Тракия"