България остана във волейболния елит с победа над Австралия

Българският национален отбор по волейбол за мъже победи с 3:2 (25:20, 21:25, 25:18, 23:25, 16:14) Австралия и запази мястото си в елитната дивизия на световната лига.

от БТА
09:28, 04.07.2016
Чете се за: 00:35 мин.
Още
българия остана волейболния елит победа австралия

Воденият от Пламен Константинов тим спечели само един мач в група H1, но завърши на предпоследно място с актив от една точка. Последни са именно австралийците.

Българските национали направиха шест аса в първия гейм и това беше в основата на успеха с 25:20, но във втория имаха много повече проблеми. Те губеха с четири точки при 12:16 и успяха да стигнат до равенство по-късно в гейма, но не довършиха пълния обрат и Австралия спечели частта. След равенството българите спечелиха третия гейм и бяха на път да вземат и четвъртия, водейки с 21:17.

Австралийците обаче направиха серия от три поредни безответни точки при сервис на Пол Керъл, а Травис Пасиър изравни за 22:22. Грешка на родните национали даде аванс на съперника при 24:22 и вече беше ясно, че изходът от мача щеше да бъде решен в тайбрек.

Нито един от двата отбора не успя да вземе предимство в тайбрека и това доведе до равенство 14:14. Точно тогава обаче австралийците изпратиха сервис в мрежата, а Тодор Скримов отбеляза победната точка в следващото разиграване.

Полша въведе временен контрол по границите за предстоящата среща на НАТО
Марковски за случая Лесидрен: Прокуратурата би могла да внесе по-тежко обвинение