Българският лекарски съюз е отказал да подпише националния рамков договор заради липсата на ясна законова рамка, която според тях може превърне договора в порочен документ.
Лекарите смятат, че здравеопазването навлиза в криза, която трудно може да бъде овладяна.
От лекарския съюз оцениха националната здравна карта като неадекватна. Смятат, че съдебното оспорване на медицинските стандарти и наредбата за проучване на удовлетвореността на пациентите не позволяват отговорно и обосновано договаряне.
Съборът е отхвърлил предложение на лекари да се гласува вот на недоверие на здравния министър.
Да пораснеш в интензивното: Бебе живя половин година в реанимацията на "Майчин дом"
Двете деца, пострадали в катастрофа в Горна Оряховица, вече са извън реанимация
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата