Мрежа за майчино-детско здравеопазване ще представи резултатите от анкета във връзка с инициатива за неразделяне на бебетата от майките непосредствено след раждането. Допитването започна през ноември миналата година.
Организации от неправителствения сектор се обединиха с обща цел за дългосрочна промяна на практиките в тази сфера и привеждането им в съответствие с европейското законодателство и съвременните медицински препоръки.
Кампанията цели бебето да не се отделя от майката след раждането при липса на медицинска необходимост и да има физически контакт с нея най-малко в продължение на един час след раждането. Според редица изследвания този контакт има основополагащо значение за бъдещето му физическо и емоционално здраве.
В "Пирогов" продължава борбата за живота на децата, катастрофирали Горна Оряховица
При здравословен проблем по време на почивка: Колко струват лекарските услуги по морето?
Бюджет с 5,7% дефицит за 2026 г. представи финансовият министър Гълъб Донев
Две деца от футболен клуб "Славия" и бащата на едно от тях загинаха при тежка катастрофа на АМ "Тракия"
Масло почти без мляко: Глобиха две български фирми, които са го предлагали на пазара