ГЕРБ внесоха промени в Наказателния кодекс, с които се инкриминира нерегламентираното изгаряне на отпадъци и замърсяването на въздуха. Най-тежката възможна санкция е до 2 години затвор и глоба до 5 000 лева. Управляващите посочиха, че целта е да се намалят нивата на замърсяване и да се достигнат нормите за фини прахови частици.
Анна Александрова, председател на Комисията по правни въпроси в НС: Инкриминираме замърсяването на атмосферния въздух чрез изгарянето на отпадъци, отработени масла и отпадъчни нефтопродукти, както и предмети от каучук, пластмаса и друга изкуствена материя, в нарушение на установения ред и кумулираме наказанието лишаване от свобода до 2 години с глоба от 2 000 до 5 000 лева. А в маловажните случаи въвеждаме наказание пробация и глоба до хиляда лева.
Регионална икономическа среща: Конференция на Американските търговски камари в България, Гърция и Турция
Гълъб Донев: Служителите на МВР и военните ще си плащат осигуровките от догодина
Двама младежи загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил край Мездра