Григор Димитров с трудна победа на старта на "Ролан Гарос"

Григор Димитров стартира с трудна победа участието си на Откритото първенство на Франция по тенис. Българинът надигра сърбина Янко Типсaревич с 3:2 сета.

григор димитров трудна победа старта ролан гарос
17:30, 26.05.2019
Чете се за: 00:24 мин.
По света

Срещата продължи повече от 3 часа. Григор взе първите два сета, втория - на нула. Но трудното за него предстоеше. Типсаревич успя да се съвземе, спечели третата част, измъкна и четвъртата с тайбрек. Петият сет се превърна в игра на нерви - двамата успешно печелеха подаванията си до 9-ия гейм, в който Димитров реализира съкрушителния пробив. С 6:4 българският тенисист затвори мача в своя полза.

Така на втори пореден турнир от Големия шлем Григор започва с победа над Янко Типсаревич след успеха над същия съперник в Австралия. Следващото препятствие пред него на "Ролан Гарос" изглежда внушително - това е хърватинът Марин Чилич, който се намира в отлична форма и заема 13-ото място в световната ранглиста.

ЦИК: 26.22% е избирателната активност към 17 ч.