Над 200 жители на дупнишкото село Джерман днес излязоха на мирен протест и блокираха за половин част главен път Е 79. Те недоволстват срещу намерението на община Дупница да бъде изградено сметище в землището на населеното място, което ще обслужва шест...
Над 200 жители на дупнишкото село Джерман днес излязоха на мирен протест и блокираха за половин част главен път Е 79. Те недоволстват срещу намерението на община Дупница да бъде изградено сметище в землището на населеното място, което ще обслужва шест общини в Кюстендилска област.
Вече близо шест години жителите на Джерман протестират срещу намерението за изграждане на сметище. Те се притесняват, че то ще бъде в непосредствена близост до къщите им и ще окаже негативно влияние върху живота в селото.
Притесненията на хората са, че теренът е с подпочвени води и ще бъде замърсена близката река. Жителите на Джерман казаха, че това ще бъде последният им мирен протест, след което недоволството им ще премине в гражданско неподчинение.
Оценката за въздействие върху околната среда, която беше направена, позволява в района да има сметище. Жителите на Джерман я обжалваха и се очаква до края на януари да излезе решението на съда. От общината в Дупница казаха, че ако съдът потвърди оценката за въздействие върху околната среда, депото ще бъде изградено, но ако я отхвърли, то няма да се строи.
Шофьорът от катастрофата на АМ "Тракия": Направих всичко възможно да удържа камиона
Полиция и ГДБОП влязоха в район "Приморски" във Варна, седем души са задържани
Момиче на 16 години и момче на 17 години загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил между Мездра и с. Боденец