Новият екипаж пое към Международната космическа станция с руския кораб „Союз“ EМEС-09. Той беше изстрелян преди малко повече от час от космодрума Байконур в Казахстан.
За първи път на борда на орбиталната станция ще се качат астронавката на НАСА Серина Анън Ченсълър - лекар и инженер, заедно с космонавта от Роскосмос Сергей Прокопиев - инженер и бивш военен пилот. С тях е астронавтът от Европейската космическа агенция германеца Александър Херст - геофизик и вулканолог.
Скачването със станцията е предвидено за 8 юни. Тримата ще останат на борда ѝ шест месеца. Трябва да извършат изследвания и експерименти, скачвания с руски и американски кораб и излизане в открития космос.
С изкуствен интелект разчетоха древни свитъци, погребани при изригването на Везувий
Фреска в базиликата „Сан Клементе“ може да разкрие реалния образ на светите братя Кирил и Методий
Продадоха портрет на гола жена от Модиляни за рекордните над 63 милиона долара
Жегата настъпва: Синоптиците от НИМХ предупреждават за температури до 37°