Отстранена е повредата на техниката в отделението по хемодиализа във видинската болница. Заради авариен ремонт от четвъртък всички пациенти бяха насочвани към съседни градове.
Извършена е предвидената по план дезинфекция, но процедури ще започнат от утре, тъй като днес пациентите вече са транспортирани до хемодиализния център в Монтана.
В отделението очакват обещаните 180 000 лв. за ново оборудване. Те са за хемодиализни апарати, легла и водоочистваща система. Очакват се и резултатите от проверка на Агенция „Медициниски одит" за починалия мъж, след пропуснати процедури.
Вентилаторите са полезни, но при екстремна жега могат да имат обратен ефект
Да пораснеш в интензивното: Бебе живя половин година в реанимацията на "Майчин дом"
Васил Терзиев: София има нужда от по-високи собствени приходи и финансова децентрализация
Живот сред руините: Във Венецуела продължават да пристигат спасителни екипи