Специализираният наказателен съд даде ход на делото срещу отстранената кметица на район "Младост" Десислава Иванчева, бившата й заместничка Биляна Петрова и бившия районен кмет Петко Дюлгеров.
Бившият кмет на „Младост" е обвинена, че е поискала подкуп от 500 хиляди евро от предприемача Александър Ваклин, за да му издаде строителни документи.
Днес в съдебната зала трябва да бъдат разпитани Ваклин, съпругата му, както и служител на компанията, който отговаря за администрацията на проектите.
Бившата кметица и заместничката й поискаха отлагане на делото и заявиха, че според тях процесът е прибързан. Искането не беше уважено от съда.
Гореща вълна обхваща и България, предупреждения за опасни температури в цялата страна
Цените на едро на основни храни, плодове и зеленчуци продължават да се движат надолу
Васил Терзиев: София има нужда от по-високи собствени приходи и финансова децентрализация
Живот сред руините: Във Венецуела продължават да пристигат спасителни екипи