Лекари и сестри от общинските болници в 22 града ще излязат утре на протест в понеделник и ще прекратят работа за един час между 12 и 13 часа. Като причина от Сдружението на общинските болници посочват съсипването на общинското здравеопазване през последните години. Здравният министър Кирил Ананиев предложи опция за финансово подпомагане на общински болници, които се преобразуват в здравни центрове. Общинските болници обаче настояват за целева субсидия от 30 милиона лева за спасяването им.
Илияна Йотова: Светът трябва да припознае психичното здраве като национален и глобален приоритет
МБАЛ "Св. Анна" във Варна все още не е получила целевата субсидия от 400 000 евро
За нарастващите климатични рискове за 1,1 милиарда деца по света предупреждават от УНИЦЕФ
От 60 цента до 45 евро: Колко струва сянката по Черноморието това лято?
Екстремни жеги в Западна Европа: Затворени училища, температурни рекорди и извънредни мерки (СНИМКИ)