Лондончани се подготвят да захвърлят поли и панталони и да пътуват в метрото по бельо на 10 януари. Странната инициатива стартира през 2002 година в нюйоркския метрополитен и оттогава се провежда всяка година в различни градове по света в страни като Германия, Франция, Австралия, Румъния и др. Пърфомансът е замислен като "международно честване на глупостта".
Тъжният месец януари, водещ до много семейни скандали, разводи и депресии, е идеалното време за провеждането на инициативата, изтъкват организаторите. Едно пътуване по бельо може да повдигне настроението на не един и двама сред пасажерите на метрополитена. В Лондон пърформансът, предвиден за тази неделя, ще се проведе за седи пореден път.
Всички участници в проявата трябва да се явят облечени в центъра на столицата в 15 часа местно. Те ще останат без панталони в самия метрополитен, но към бельото има изисквания - то да изглежда прилично, като не се допуска носенето на прашки. Участниците ще бъдат разделени по групи, така че да предизвикат изненада в различни метро композиции. Разголените пътници трябва да се държат естествено, все едно пътуват облечени.
С изкуствен интелект разчетоха древни свитъци, погребани при изригването на Везувий
Фреска в базиликата „Сан Клементе“ може да разкрие реалния образ на светите братя Кирил и Методий
Продадоха портрет на гола жена от Модиляни за рекордните над 63 милиона долара
Жегата настъпва: Синоптиците от НИМХ предупреждават за температури до 37°
100 животни бяха спасени от голям пожар в стопански двор в асеновградското село Червен (СНИМКИ)