Масови съкращения в две русенски фирми. ЕГГЕД, която осигурява тролейбусния транспорт на града, освобождава 46 от контрольорите заради въвеждането на електронните билети. Веригата „Пенимаркет” също освобождава 36 човека, защото закрива магазините си в...
Масови съкращения в две русенски фирми. ЕГГЕД, която осигурява тролейбусния транспорт на града, освобождава 46 от контрольорите заради въвеждането на електронните билети. Веригата „Пенимаркет” също освобождава 36 човека, защото закрива магазините си в града.
От началото на следващия месец трябва да бъде въведено електронното таксуване в градския транспорт на Русе. Затова тролейбусният превозвач е обяви, че ще освободи 46 кондуктори и продавачи на билети. Повечето от тях са в предпенсионна възраст и се страхуват, че няма да могат са намерят работа.
„1 година на борсата и след това до пенсия - без работа. Кой ще ни вземе оттук нататък”, разказа един от потърпевшите.
Екип на Бюрото по труда вече се срещал хората от тролейбусната фирма - основните предложения към тях са били за работа в шивашки фирми.
Шофьорите пък коментираха, че с въвеждането на електронното таксуване, докато пътниците свикнат, няма да могат да спазват графиците си:
„Ще се закъснява много повече, защото ще се таксува от една врата. Повече народ има на някои спирки и няма как да определиш – на една 5 минути може да се забавиш, на друга – 10.”, обясни причината шофьорът Николай Керезов.
Шофьорите са притеснени също, че задълженията им ще се увеличат, а за заплащането нищо не се споменавало.
„Пак ще си останем на минималната заплата, което е много тежко за нас, защото сме втора категория труд, а ни сравняват с нискоквалифицирани – чистачки, миячки. А всичко пада върху нас поддръжка на тролеите, чистота, обслужване на хората”, категоричен беше водачът Николай Николов.
Шофьорите са направили подписка до ръководството на тролейбусната фирма да им бъдат увеличени заплатите за сметка на част от освободения фонд работна заплата от кондукторите. Има водачи обаче, които вече са подали молби за напускане.
На неохраняем плаж и в бурно море: Двама младежи от Молдова са се удавили край Ахтопол
Президентът Йотова участва в откриването на XX Национален тракийски събор „Богородична стъпка 2026“
Не е имало физическа агресия между директора и зам.-директора на ОД на МВР - Габрово
70% спад: Нелегалните мигранти, успели да влязат в страната, са значително по-малко
След посещението на премиера в Струмяни: Пред БНТ говори задържаната Гергана Петрова
Какво бедствие е сполетяло "Хубавата църква" на цар Иван Александър и манастира на свети Теодосий Търновски?