На Коледа БНТ 2 и БНР поднасят специален музикален подарък на зрителите и слушателите си. На връх Рождество Христово от 11 часа в зала "България" ще бъдат изпълнени едни от най-обичаните коледни песни. Превърналото се в традиция матине събира на една...
На Коледа БНТ 2 и БНР поднасят специален музикален подарък на зрителите и слушателите си. На връх Рождество Христово от 11 часа в зала "България" ще бъдат изпълнени едни от най-обичаните коледни песни. Превърналото се в традиция матине събира на една сцена Симфоничния оркестър на БНР под диригентството на Найден Тодоров, Детския радиохор и солистите Еделина Кънева, Орлин Горанов и Орлин Павлов. Наш екип беше на репетицията на Симфоничния оркестър.
Празничният концерт тази година е под надслов "На Коледа с любов". В програмата са включени коледни песни, откъси от най-обичаните световни мюзикъли, както и творби на български композитори.
Найден Тодоров- диригент: "Постарали сме се всичко да бъде кратко. Да бъде като концерт от малки бисери от цялото световно музикално наследство, като се тръгне от Хендел и се мине през Менделсон и се стигне до Андрю Лойд Уебър, Николо Коцев и Любомир Денев."
Новото тази година е, че в концерта ще вземе участие и публиката, която ще има възможност да пее заедно с най-добрите солисти у нас. Друга изненада за зрители е дебютът в зала "България" на новосформиранмото трио на Еделина Кънева, Орлин Горанов и Орлин Павлов.
Еделина Кънева - солистка: "Всички на Коледа се превръщаме в малки деца и този път сме се постарали да върнем нашата публика към тяхното детство. Ще си позволим всъщност да рапираме."
Орлин Павлов - солист: "Аз за първи път ще си позволя да рапирам и ще бъде някъде зад сцената скрит, за да не се виждам."
Еделина Кънева - солистка: "Ще му напишем един свитък, който наистина е много дълъг и за да не го тормозя да учи наизуст в последния момент, тъй като той беше изключително зает и за мен е чест, че се съгласи да участва и наистина е ексклузивно неговото присъствие."
Орлин Павлов - солист: "Удоволствието е мое."
Най-добрият начин да изпратим старата година и да се заредим с положителни емоции за новата, е музиката. За да станете част от коледната приказка на БНР, можете да си купите билети от касата на зала "България". Ако нямате възможност да сте част от публиката, БНТ 2 ви кани пред екрана на 25 декември от 11 часа, където концертът ще бъде излъчен на живо.
Трагичният инцидент във Варна: Експертизи ще установят с каква скорост се е движил шофьорът
10 лв. за парче торта: С между 20 и 50% са поскъпнали сладкарските изделия във Варна
Проф. Тодор Кантарджиев предупреждава: Грипът вече се разпространява епидемично у нас