Холивудският актьор Силвестър Сталоун сподели в Инстаграм трогателната история за това как се е разделил със своя верен другар, кучето Бъткъс и как го продал на младини поради бедност, пише сайтът Лайф.
По онова време бъдещият екранен идол пишел сценария на "Роки" и тънел в бедност. Бил принуден да продаде булмастифа си за 40 долара. Тогава Сталоун бил на 26 години. С кучето били неразделни и то се оказало единственото същество, което обичало Силвестър за това, което е. И двамата били отслабнали и се чувствали вечно гладни в малката стая на Сталоун.
Именно в нея той започнал да пише сценария за Роки Билбоа. Бъткъс бил единственият, с който си общувал. Нещата ставали все по-лоши и актьорът се принудил да продаде кучето си, защото не можел да му осигурява редовна храна. Но след това щастието му се усмихнало и той могъл да пласира сценария си и веднага решил да откупи обратно домашния си любимец. Новият му стопанин му поискал...15 хиляди долара. "Кучето си струваше всяко пени!", коментира Сталоун.