Делото срещу Кирил Рашков, по известен като цар Киро, за хулиганство при опасен рецидив беше отложено. През юни 2014-а година Рашков нападна словесно и физически журналисти, дошли пред дома му в Пловдив, за да проверят сигнал за междусъседска свада. Докато двамата репортери изпълнявали служебните си задължения, Рашков се нахвърлил с ругатни срещу тях и дори започнал да души единия.
"На Кирил Рашков е повдигнато обвинение за тежко умишлено престъпление, в условията на опасен рецидив, извършено, след като е изтърпял лишаване от свобода, ефективно, за това законът предвижда от 1 до 6 години", каза прокурорът Петко Минев.
На съдебното заседание днес Рашков поиска делото да се гледа по общия ред и заяви, че засега не се признава за виновен. Той настоя да бъдат разпитани всички свидетели и вещи лица. Съдията отложи началото на процеса за 22-ви февруари, защото адвокатът на Рашков не се яви поради заболяване. Ако скандалният бизнесмен се признае за виновен или се съгласи на споразумение, присъдата му може да бъде намалена с една трета.
Пловдивската полиция е открила изчезнала жена от Дом за лица с психически разстройства
Пролетно почистване: Студенти се събраха, за да изнесат боклука около блоковете си
Катастрофа между камион и трактор затруднява движението по пътя София - Варна
Илияна Йотова: Всяка форма на насилие срещу политически лидери, демократични институции и граждани е категорично недопустима
Вълна от подкрепа от световните лидери за Доналд Тръмп след опита за покушение
Енергийната сигурност и бюджетът са сред основните предизвикателства според премиера Гюров