Незаконното сметище край провадийското село Петров дол беше почистено след репортаж на БНТ 2. Екипът ни сигнализира Регионалната инспекция за опазване на околната среда и водите във Варна, че в местността Али бей се изхвърлят нерегламентирано...
Незаконното сметище край провадийското село Петров дол беше почистено след репортаж на БНТ 2. Екипът ни сигнализира Регионалната инспекция за опазване на околната среда и водите във Варна, че в местността Али бей се изхвърлят нерегламентирано едрогабаритни отпадъци.
Преди месец местността Али бей изглеждаше така. След репортажа ни от екоинспекцията разпоредиха Община Провадия да извърши проверка. Инспекторите са установили на място замърсяването, но нарушителите не са били заловени.
Добромир Пенчев, кмет на с. Петров дол"Лично не съм виждал камион, каруца или някакво превозно средство да изхвърля. Ако видя, веднага бих съдействал за тяхното глобяване."
Със специализирана техника натрупаните битови и строителни материали са извозени от землището на село Петров дол и са транспортирани до най-близкото депо за отпадъци.
Филчо Филев, кмет на Община Провадия"Принципно нашето население трябва да разбере, че животинските и растителни отпадъци трябва да се закарат на определените за това места - торищата."
От Община Провадия обещаха, че ще направят необходимото да не се допусне повторно замърсяване на терена.
Шофьорът от катастрофата на АМ "Тракия": Направих всичко възможно да удържа камиона
Полиция и ГДБОП влязоха в район "Приморски" във Варна, седем души са задържани
Двама младежи загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил край Мездра