Според данните от доклад за здравето на нацията ни заболяванията от злокачествени образувания през 2015 година са нараснали, като най-много са случаите на рак на млечната жлеза. Документът беше разгледан днес от Министерския съвет.
Данните от 2015 г. затвърждават тенденцията на застаряване на населението и намаляване на раждаемостта която е по-ниска от средната за Европа. Остава високо ниво на смъртност, детската смъртност обаче бележи намаляване като през 2015 тя е най-ниска от цялото демографска история на България.
Водеща причина за смъртността са сърдечно съдовите заболявания, за първи път пред 2015 година се отчита и спад в броя на хоспитазилациите.
37.4% от възрастното население в страната пуши цигари, над 65% консумират алкохол и над 70.0% е с недостатъчна физическа активност. Употребата на хероин е с лека тенденция за намаление, но нараства употребата на стимуланти, канабисът е най-често употребяваният наркотик.
Грижа цял живот: Медицинска сестра от Бяла посвещава 50 години на малките пациенти
Историческа операция: Лекари от ВМА трансплантираха едновременно черен дроб и бъбрек
След заплаха на Тръмп: Иран обмисля удари срещу Европа, твърди "Файненшъл таймс"
Бруталното убийство в Съединение: Прокуратурата и полицията разследват тежкото престъпление
Полицейска акция в София: Баща и син са обвинени за разпространение на психотропни лекарства