ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Предизборни обещания и икономически реалности

bnt avatar logo от Татяна Кръстева
A+ A-
Чете се за: 00:30 мин.
Икономика

Гости в предаването "Още от деня" бяха бившият социален министър, председател на УС на Балкански институт по труда и социалната политика Иван Нейков и Гарабед Минасян от Института за икономически изследвания на БАН.

Video Player is loading.
Текущо време 0:00
Продължителност -:-
Заредено: 0%
Тип на потока НА ЖИВО
Оставащо време 0:00
 
1x
    • Глави
    • descriptions off, selected
    • Спряни субтитри, selected
      Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.

      В обещанията на политическите сили не се вижда експертиза, каза Иван Нейков, председател на Балканския институт по труда и социалната политика. Той изрази недоумение как се обещава средна работна заплата. Средната работна заплата е резултативна величина и няма влияние върху нея. Това се разминава с всяка експертиза, отбеляза Нейков.

      Той посочи, че проблемът е в липсата на квалифицирана работна ръка. По думите му в средния управленски етаж на предприятията все по-често се появяват чужди граждани. Затова са ниски минималната и средната работна заплата. Според Иван Нейков висока работна заплата означава висока квалификация.

      Според икономиста проф. Гарабед Минасян икономиката ни трудно може да се стимулира при условие, че инвестициите "бягат". Българският капитал не иска да инвестира в страната и въпросът е защо?

      Проф. Минасян е категоричен, че плоският данък е неблагоприятен за икономиката. Той трябва да бъде прогресивно нарастващ.

      ТОП 24

      Най-четени

      Product image
      Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
      Абонирай ме за най-важните новини?