Комисията по правни въпроси организира обществено обсъждане на тема: „Мажоритарна избирателна система с абсолютно мнозинство в два тура".
В дискусията ще участват представители на институциите, неправителствените организации и научните среди. Целта е да бъдат подложени на дебат различните становища по темата за мажоритарната избирателна система, свързани с бъдещите законодателни промени в Изборния кодекс. Въпросът трябва да бъде разгледан от Народното събрание след като на националния референдум в началото на този месец над 2 500 000 българи гласуваха за въвеждането на мажоритарна избирателна система с абсолютно мнозинство в два тура.
Общественото обсъждане може да гледате пряко от 13.30 часа по БНТ 2.
Да пораснеш в интензивното: Бебе живя половин година в реанимацията на "Майчин дом"
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата
След катастрофите на АМ "Тракия" и "Струма": Кога мантинелите са ефикасни?
Да пораснеш в интензивното: Бебе живя половин година в реанимацията на "Майчин дом"