ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Протести на „Жълти жилетки“ се проведоха и в Тайван

Чете се за: 00:27 мин.
По света

А вдъхновени от френското протестно движение, хиляди тайванци се включиха в демонстрация срещу високите данъци. Тайванските "жълти жилетки" настояват за облекчаване на налозите и се надяват управляващите в Тайпе да последват примера на Париж и да отстъпят пред исканията им.

Video Player is loading.
Текущо време 0:00
Продължителност -:-
Заредено: 0%
Тип на потока НА ЖИВО
Оставащо време -:-
 
1x
    • Глави
    • descriptions off, selected
    • Спряни субтитри, selected
      Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.

      Облечени в жълти жилетки и с викове „срамота“, хиляди хора се събраха пред финансовото министерство. Според тях, заплатите в Тайван са много по-ниски от тези в Китай или Хонконг, но за сметка на това, данъците са рекордно високи. Тайван е в топ 40 на страните с най-високи данъци в света.

      Джейни Лий, Лига за данъчни и правни реформи: Трябва да има яснота за какво се използват парите от нашите данъци. А в момента това не е така.
      ;
      Джейни Лий, Лига за данъчни и правни реформи: В Съединените щати дължиш едва 60 долара, ако искаш да оспориш годишния си данък. А тук си длъжен да платиш поне половината сума, без дори да си сигурен, че я дължиш. Това е непосилo за мнозина.

      Средната заплата в Тайван е 1360 долара, а минималната - 750. Около 20% от тази сума задължително се отделя за данъци.

      Свързани статии:

      Шести съботен протест на френските жълти жилетки
      Шести съботен протест на френските "жълти жилетки"
      Шеста събота на протест на "жълтите жилетки" във Франция, но с по-слаба мобилизация и изненадващ маршрут в Париж. Вместо във Версай, както беше първоначалният план, в столицата демонстрациите започнаха в Монмартър. Отново имаше сблъсъци и сълзотворен газ, включително около къщата на президентското семейство Макрон в северния град Туке. Сред арестуваните в Париж се оказа и една от водещите фигури в движението на "жълтите жилетки" - Ерик Друе.Повече подробности вижте от прякото включване на кореспондента на БНР Юлия Талева.
      Чете се за: 00:12 мин.

      ТОП 24

      Най-четени

      Product image
      Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
      Абонирай ме за най-важните новини?