Днес на язовир ,,Копринка" край Казанлък се провежда 14 национален събор на приятелите на Русия.
Организатор е Националното движение на русофилите. Тази година проявата е посветена на 140-тата годишнина от Руско-турската Освободителна война. На събора се срещнаха хора на различна възраст от всички краища на България - работили и учили в Русия. Не са малко и руските граждани дошли, за да изразят любовта си към България и да се срещнат с близки и познати. Местността край язовир "Копринка" ще се огласява през целия ден от незабравими български и руски песни.
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите
Трагедията на АМ "Тракия" със загиналите деца и бащата на едното от тях продължава да поражда въпроси за причините