Докато в Поморие се разреши проблемът с болницата, сме готови да приемем всички пациенти, нуждаещи се от планов или спешен прием. Информирахме кметовете на всички населени места в общината, както и общопрактикуващите лекари, че могат да насочват при нас нуждаещите се от хоспитализация. Това съобщиха от ръководството на УМБАЛ-Бургас.
Вчера болницата в Поморие преустанови дейността си, заради липса на кадри. Всички лекари, медицински сестри и помощен персонал са напуснали.
По повод ситуацията в Поморие, от УМБАЛ-Бургас информираха, че разполага с повече от 30 отделения по почти всички медицински специалности, както и 24-часов спешен прием.
Няма да върнем нито един пациент, каза директорът на УМБАЛ-Бургас д-р Бойко Миразчийски.
Млад български онколог получи престижна стипендия на Българската педиатрична асоциация
Илияна Йотова: Светът трябва да припознае психичното здраве като национален и глобален приоритет
МБАЛ "Св. Анна" във Варна все още не е получила целевата субсидия от 400 000 евро
Шок в цените по морето: 9 евро за таратор в Созопол, проверки за завишения в заведенията