ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

В Иран наказаха вратар за 6 месеца заради гащи на Спондж Боб

bnt avatar logo от Източник: БТА
A+ A-
Чете се за: 00:15 мин.
Още

Вратарят на техеранския Персеполис и иранския национален отбор Соша Макани бе лишен от състезателни права за шест месеца, след като публикува в социалните мрежи своя снимка, на която е обут с жълти панталони на тъмни петна, напомнящи силно на главния герой от популярната детска анимация "Спондж Боб квадратни гащи".

иран наказаха вратар месеца заради гащи спондж боб

Решението е взето от Моралния комитет към Иранската футболна федерация и е в съответствие с политиката в страната, която не допуска обществените личности да ходят неприлично облечени.

Това обаче не е първото "провинение" на 29-годишния Макани, който има три мача за представителния тим на родината си. През януари вратарят прекара известно време зад решетките, след като публикува своя снимка с две жени, неносещи традиционния за Иран хиджаб.

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?