ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Задържан е председателят на Държавната комисия по хазарта Александър Георгиев

Чете се за: 00:23 мин.
У нас

Задържан е председателят на Държавната комисия по хазарта Александър Георгиев и е привлечен като обвиняем по разследването срещу Васил Божков, научи "По света и у нас". Според наши източници, след повдигането на обвинение Георгиев е дал обяснение и е направил пълни самопризнания за престъпната схема, по която лорарийните игри на Васил Божков са заплащали по-ниски от законноопределените такси.

Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.

На Александър Георгиев са повдигнати обвинения за извършване на длъжностни престъпления по решение на организирана престъпна група, която е ръководена от Васил Божков. Такова обвинение е повдигнато е на предшественика му Огнемир Митев.

След като е привлечен като обвиняем Александър Георгиев е направил пълни самопризнания. Все още няма информация каква мярка за неотклонение му е определена, но е твърде възможно и да не остане в ареста, след като съдейства на разследването.

Специализираната прокуратура внесе в Специализирания наказателен съд искане за постоянен арест на Огнемир Митев, който е бивш председател на комисията по хазарта. Очаква се да се насрочи делото, на което да се прецени дали да остане постоянно зад решетките или да бъде освободен при по-лека мярка.

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?