Официален старт на на преговорния процес за подписване на най-важния документ за здравната ни система. В Министерството на здравеопазването ще се срещнат страните, подписващи Националния рамков договор.
Това са Националната здравно-осигурителна каса и Българският лекарски съюз. Поканата към тях е отправена лично от служебния здравен министър д-р Илко Семерджиев.
Служебният вицепремиер и здравен министър вече проведе две последователни срещи с ръководствата на двете организации в опит да намери баланс, така че до 28 февруари ключовият за здравната система документ да бъде подписан.
Относно пръстовия идентификатор, който беше основният блокиращ елемент на рамковия договор за миналата година, и Kасата, и Лекарският съюз са за отмяната му. Освен това се преговоря и за смекчаване на лимитите на болничните заведения.
В "Пирогов" продължава борбата за живота на децата, катастрофирали Горна Оряховица
При здравословен проблем по време на почивка: Колко струват лекарските услуги по морето?
Момиче на 16 години и момче на 17 години загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил между Мездра и с. Боденец