Осъденият за кражба Румен Асенов избягал от затвора във Варна, където трябвало да се яви на съдебно дело. Асенов успял с метален крак на стол да раздалечи решетките на помещението, в което се намирал и се спуснал с чаршафи от втория до първия етаж на сградата.
Районната прокуратура във Варна образува досъдебно производство за бягство от затвора срещу осъдения за кражба Румен Асенов – престъпление по член 297, ал. 1 от Наказателния кодекс.
Той изтърпявал присъдата си в ТПО - Разделна, и му оставали още 11 месеца до срока на лишаването от свобода.
Във варненския затвор бил доведен във връзка с явяването му на съдебно дело. Днес, 4 септември 2017 г., около 4 часа на разсъмване затворникът успял с метален крак на стол да раздалечи решетките на помещението, в което се намирал.
С чаршафи се спуснал от втория до първия етаж на сградата и избягал.
Започналото незабавно издирване открило беглеца в дома му във видимо неадекватно състояние. Асенов бил задържан и отведен отново във варненския затвор.
„Маркет линкс“ отчита спад в подкрепата за „Прогресивна България“, но формацията остава първа политическа сила
Вижте номерата на партиите и коалициите в бюлетината за изборите на 19 април
Вижте номерата на партиите и коалициите в бюлетината за изборите на 19 април
Социална сигурност: Държавата гарантира празнични добавки за най-уязвимите
След смъртта на "силния човек в Техеран" - възможните сценарии за Иран без Лариджани