Масово земеделските стопани, които отглеждат овощни насаждения в Кюстендилска област не застраховат културите си. Засега те все още не могат да прогнозират каква ще бъде реколтата тази година след падналите минусови температури
Според стопанина, много е важно през пролетта да не падне мраз, защото тогава цветовете на трайните насаждения загиват, а това се отразява негативно на реколтата. Миналата пролет точно заради подобни природни явления реколтата например от череши беше слаба, а качеството на плодовете лошо.
Качеството на черешите зависи не само от природните условия, но и от сортовете, а в Кюстендилския край стопаните казват, че вече изпробват нови, тъй като реколтата от тях се продава на пазара на по-високи цени и е по-качествена.
В "Манастирски ливади" протестираха заради планирано местене на река Боянска бара (СНИМКИ)
ВАС отмени окончателно поскъпването на цената за паркиране в синята зона в Бургас
Трагедията в хижа "Петрохан": Установени са следи от куршуми в главите на тримата убити
Трагедията в хижа "Петрохан": Продължава разследването, издирват се свързани лица
След арестите в Свищовско: Очаква се прокуратурата да повдигне обвинения за насилие над животни