Израелската армия обеща седемкратно по-силен отговор на нападението
Ракета, изстреляна от йеменските бунтовници хути, падна близо до основния терминал на летище "Бен Гурион" в Тел Авив. Съобщава се за осем ранени.
Полетите на летището бяха възобновени след временно прекъсване. Израелската армия обеща седемкратно по-силен отговор на нападението. Според премиера Нетаняху последици ще понесат хутите, но и техният поддръжник Иран.
Противовъздушна тревога беше обявена в няколко района на Израел при приближаването на ракетата. Израелските военновъздушни сили разследват причините тя да не бъде прихваната. Ракетата е паднала до паркинга на Терминал 3 на летище "Бен Гурион". На мястото на удара се е образувал кратер.
"Виждате зад мен кратер дълбок и широк десетки метри. Хората са следвали инструкциите и затова няма жертви. Трябва да подчертая, че обстановката е овладяна", заяви Яир Хецрони, полиция на Израел.
Премиерът Бенямин Нетаняху свика тази вечер заседание на кабинета по случая. Той вече обяви, че отговорът на нападението няма да бъде еднократен, а многостепенен.
"Действали сме срещу тях преди, ще го правим и занапред, но не мога да вляза в подробности. Срещу тях действат и Съединените щати в координация с нас. Няма да има само един взрив, ще има много взривове", обяви израелският премиер Бенямин Нетаняху.
Подкрепяната от Иран бунтовническа групировка на хутите в Йемен пое отговорност за обстрела и обяви, че е била използвана хиперзвукова балистична ракета.
"Отново предупреждаваме всички международни авиокомпании, че летище "Бен Гурион" вече не е сигурно за авиационен трафик", каза още Яхия Сареа, военен говорител на хутите.
Хутите редовно изстрелват ракети срещу Израел в знак на солидарност с Хамас в Газа, но рядко пробиват израелската противовъздушна отбрана. Хутите атакуват и кораби в Червено море.
В отговор Съедините щати и Великобритания предприеха бомбена кампания срещу цели на бунтовниците.
Военното крило на Хамас приветства днешния удар край Тел Авив. По-рано израелски медии съобщиха, че хиляди резервисти са получили повиквателни за разширяване на офанзивата в Газа.
Проектоспоразумение между Иран и Оман ще предостави на Техеран контрола над кораби, влизащи в Персийския залив?
Преговори или не съвсем: Тръмп с нови заплахи към Иран, ако Техеран не сключи споразумение
Представителят за Газа на Съвета за мир Николай Младенов се е срещнал с Нетаняху
Омбудсманът Велислава Делчева: Промените в трудовото законодателство не могат да се правят през бюджета
"Визия нула": Как Гърция намали с 22% фаталните катастрофи по пътищата в страната
Сериозна заплаха за сигурността в Германия, след като дрон беше намерен на летището в Лайпциг