Адриан Андреев достигна до четвъртфиналите в Маспаломас

15:31, 29.11.2023
адриан андреев осъществи обрат старта чалънджър испания

Адриан Андреев записа втората си последователна победа на тенис турнира от сериите "Чалънджър" в Маспаломас, Испания, след като надигра в два сета представителя на домакините Давид Хорда Санчес.

Българинът се наложи с 6:3, 7:6(5), като по този начин записа поредни победи в основната схема на дадена надпревара за пръв от месец септември насам.

Мачът започна отлично за Адриан, който в хода на първия сет сервираше на висота и не даде нито една точка за пробив на своя съперник, а в същото време на два пъти взе подаването на испанеца по пътя си към успеха с 6:3.

Втората част протече далеч по-равностойно, като единствено в 11-ия гейм Андреев трябваше да спасява брейкбол, но се справи и стигна до 6:5, а впоследствие и Санчес спечели подаването си, за да вкара сета в тайбрек. В дългия гейм третата ракета на България дръпна с 4-1 точки и въпреки че позволи да се стигне до 5-5 съумя да спечели следващите две разигравания за крайното 7:6(5) в своя полза след час и 44 минути на корта.

Успехът класира Адриан Андреев за четвъртфиналите на надпреварата, където негов съперник ще бъде поставеният под №3 австриец Филип Мисолич. Двамата не са се срещали до този момент.

Училището, в което ученик застреля свои съученици в Белград, да се превърне в мемориален център, настояват родители
Нефтохимик 2010 Бургас замина за Турция за реванша срещу Аркас от турнира за Купата на CEV