Адриан Андреев е четвъртфиналист на "Чалънджъра" в Порто

08:13, 03.08.2023
Чете се за: 01:47 мин.
адриан андреев започна разгромна победа турнира маспаломас испания

Българинът Адриан Андреев се класира за четвъртфиналите на турнира от сериите "Чалънджър" в Порто, Португалия, след като елиминира бившия №39 в света германец Петър Гойовчик след обрат.

Третата ни ракета се наложи с 2:6, 6:3, 6:2 за час и 45 минути игра и така за втора поредна седмица ще играе четвъртфинал в надпревара от подобна категория след този в Цуг, Швейцария.

Двубоят започна трудно за Андреев, който в първия сет загуби пет последователни гейма, а с това и частта с 2:6.

Началото на втората също не бе по вкуса на българина, който допусна пробив в откриващия гейм, но впоследствие взе следващите четири и до края на сета нямаше проблеми да стигне до 6:3, с което изравни резултата в срещата.

В решителната трета част Адриан взе ранна преднина от 5:1, което предреши и крайния изход от двубоя, който дойде след 6:2 в полза на третата ни ракета в мъжкия тенис.

По този начин Адриан Андреев вече е в голямата осмица в Порто, а в спор за място на полуфиналите той ще играе срещу поставеният под №4 в основната схема Лука Нарди от Италия. До този момент двамата никога не са се срещали.

След футболната агресия в Скопие - как ще се отрази на предстоящия мач в София?
Ще минат ли конституционните промени в парламента в РСМ - коментар на журналист от Скопие