Адриан Андреев загуби в четвъртфиналите на "Чалънджър"-а в Порто

16:54, 04.08.2023
Чете се за: 01:40 мин.
адриан андреев отпадна старта bdquoчалънджърldquo португалия
Снимка: БФ Тенис

Българският тенисист Адриан Андреев загуби в четвъртфиналите на турнира от сериите "Чалънджър" на твърди кортове в португалския град Порто.

Третата ни ракета в мъжкия тенис отстъпи с 4:6, 3:6 на италианеца Лука Нарди и така за втора поредна седмица не успя да се класира за полуфиналите на надпревара от подобна категория, след като преди седмица Адриан бе спрян от французина Артур Риндеркнех в Цуг, Швейцария.

Двубоят срещу Нарди започна трудно за Андреев, който допусна пробив още в откриващия гейм и до края на първия сет така и не успя да го върне, губейки първата част с 4:6.

Вторият отново стартира позитивно за италианеца, който поведе с 3:1, но този път Адриан реагира и възстанови равенството при 3:3. За съжаление, впоследствие българинът загуби следващите три гейма, а с това и мача след близо 90 минути престой на корта.

Въпреки това поражение с представянето си в Портo Адриан Андреев си заслужи 25 точки за световната ранглиста, които ще му помогнат да се изкачи до рекордното за 183-о място в класацията на АТР.