ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Акция с цивилни автомобили провежда полицията в сливенския участък по АМ "Тракия"

bnt avatar logo от БНТ , Репортер: Иван Янев
A+ A-
6742
Чете се за: 01:47 мин.
У нас
акция цивилни автомобили провежда полицията сливенския участък тракия
Снимка: БГНЕС/Архив
Слушай новината

Специализирана полицейска акция се провежда по автомагистрала "Тракия" в сливенския участък. Наблюдава се за движение в аварийната лента, спиране и престой, както и за движение в насрещното платно. Проверява се техническата изправност на автомобилите, фарове и чистачки.

В операцията са включени и цивилни автомобили, които следят трафика и според полицаите това е изключително ефективна мярка. С небрандирания автомобил много по-лесно се установяват грубите нарушители или т.нар. хулигани на пътя.

"Водачите, които спряхме, основно са за изправността на превозните средства по отношение на осветителната уредба, не замърсяване на регистрационните табели. На единия се оказа, че са сменени крушките на късите светлини, които заслепяват останалите участници и регистрационната му табела беше замърсена. Двамата участници ги тествахме за алкохол, пробите бяха отрицателни", съобщи комисар Димитър Кикьов, началник на сектор "Охранителна полиция" в МВР - Сливен.

Специализираната полицейска операция продължава. Спирането за проверка на автомобилите става чрез извеждането им от пътя в района на паркинги и бензиностанции.

"Това е един от начините, по който действаме на магистрала. Извеждаме агресивния водач или този, който сме решели да проверяваме, на безопасно място. Такива са паркингите или бензиностанциите, за да не създаваме опасност за останалите участници в движението", обясни комисар Димитър Кикьов.

Последвайте ни

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?