Новината потвърди легендарният Джанкарло Физикела, който е собственикът на Прорейсинг Моторспорт.
Любослав Руйков ще участва в автомобилната Формула 4 през следващия сезон. Това потвърди собственикът на "Прорейсинг Моторспорт" и бивш пилот на най-високо ниво в лицето на Джанкарло Физикела. Българинът бе привлечен от академията на италианеца през миналата седмица.
Пилотът на продължава да върви по стъпките на Никола Цолов, който също се състезава на картинг ниво, преди да спечели титлата във Формула 4 през 2022.
"Ние винаги се опитваме да дадем още нещо на пилотите, както в картинга, така и в подхода им към шампионатите с едноместни автомобили, което е най-трудната крачка за тях. Трудна е, защото става въпрос за техника на пилотиране, поведение и комуникация с тима. Приветствам Любо Руйков в Proracing. Оттук нататък ще действаме с максимална отдаденост, с нас той ще направи крачката към Формула 4", заяви Физикела, цитиран от Autosport Bulgaria.
Руйков каза: "Вълнувам се и съм горд, че вече съм част от академията. За мен това е страхотна възможност да продължа да се развивам, да се уча и да надскоча досегашните ми граници в спорта".