България остана без медал от Световното по бокс в Белград

българия остана без медал световното бокс белград
Снимка: БФ Бокс
21:23, 02.11.2021
Чете се за: 01:05 мин.

Хавиер Ибанес отстъпи на четвъртфиналите на Световното първенство по бокс в Белград, Сърбия.

В категория до 57 килограма, натурализираният кубинец загуби с 2:3 (29:28, 29:28, 28:29, 28:29, 28:29) от французина Самюел Кистоюри.

Получил тежка аркада във вчерашния състезателен ден, Ибанес започна по-плахо двубоя и първият рунд бе най-сигурният за него, като в края му трябва да види как съдията на ринга му отброява след тежък удар на Кистоюри.

После обаче боксьорът ни си стъпи на краката и изигра много стойностно оставащи 6 боеви минути. Поведението му бе достатъчно, за да убеди някои, но не и мнозинството от арбитрите да предпочетат него за краен победител от сблъсъка. Така след 2:3 съдийски гласа Ибанес напуска турнира на крачка от медалите.

България остана без отличие от Мондиала.