България с още два финала на европейското по плуване до 23 г. в Дъблин

Тонислав Събев ще плува във финала на 100 метра бруст, докато Калоян Братанов ще се бори за медалите на 200 метра съчетано плуване.

българия два финала европейското плуване дъблин
15:20, 13.08.2023
Чете се за: 02:25 мин.

Българските плувци се класираха за още два финала в заключителния ден на европейското първенство по плуване за мъже и жени до 23 години в Дъблин, Република Ирландия.

Тонислав Събев влезе сред най-добрите осем в дисциплината 100 метра бруст, след като даде 5-о време в сериите с 1:01.20 минута. Битката за медалите е тази вечер от 21:10 българско време. Преди няколко дни българинът се нареди 6-и на 50 метра бруст.

Калоян Братанов също си осигури място във финала на дисциплината 200 метра съчетано плуване. Родният плувец финишира за време 2:01.82 минути, което му отреди 8-ото място в общото подреждане и така той ще участва в борбата за разпределение на отличията тази вечер от 21:37 часа.

Калоян Левтеров се нареди на 16-о място в дисциплината 100 метра гръб. 20-годишният Левтеров завърши 5-и във втората от четирите серии с резултат 56.14 секунди и остана извън финала.

Дениел Ненков и Калоян Братанов също не успяха да намерят място сред финалистите на 100 метра свободен стил. Ненков бе 6-и в осма серия с време 50.00 секунди, което му отреди 17-а позиция в крайното класиране, а Братанов спечели четвъртата серия, но резултатът му от 50.34 секунди го остави 25-и в подреждането.

Камелия Стоименова зае 20-а позиция на 200 метра бруст при жените, след като остана на последното 10-о място в първата серия с време 2:39.27 минути.

На 50 метра бътерфлай 18-годишната Александра Димитрова се класира 29-а. Тя бе зае последното 9-а позиция във втора серия, записвайки 28.92 секунди.

Йордан Янчев пък ще участва на 800 метра свободен стил.

Противотанкова мина е открита в морето край плаж близо до Кавала
Мачовете на българските национални отбори по баскетбол днес ще започнат с минута мълчание в памет на Атанас Голомеев