10:35, 30.12.2020
Чете се за: 00:33 мин.
Европейски футбол
барса без меси издъни ейбар

Отборът на Барселона постигна нов разочароващ резултат в Ла Лига, след като завърши наравно 1:1 у дома с Ейбар на „Камп Ноу“ в последния си мач за 2020 г.

Домакините бяха без голямата си звезда Лионел Меси, който получи допълнителна почивка около празниците от наставника Роналд Куман. Аржентинецът изгледа двубоя от трибуните, но не остана очарован от представянето на своите съотборници.

Още в осмата минута Мартин Брайтуайт можеше да даде аванс на каталунците, но пропусна наказателен удар, а в 25-та негово попадение бе отменено.

Резултатът остана непроменен до края на първата част, а гостите поведоха изненадващо след около час игра, когато точен бе Кике.

Десет по-късно Осман Дембеле възстанови паритета, но до края Барса не успя да наложи волята си и отново разочарова с играта си. Тимът е шести в класирането, на седем точки от лидера Атлетико Мадрид, който е с два мача по-малко. Ейбар е 15-и с 16 пункта.

В следващите си мачове Барса гостува на новака Уеска, докато Ейбар е домакин на Гранада.