Барса с разгромен успех у дома при нов рекорд на Меси

11:17, 14.02.2021
Чете се за: 00:35 мин.
барса разгромен успех дома нов рекорд меси

"Каталунците" разбиха с 5:1 на своя "Камп Ноу" гостуващия Алавес в среща от 23-ия кръг на футболното първенство на Испания и загряха подобаващо за мача от 1/8 финалите в Шампионската Лига срещу Пари Сен Жармен.

За отборът на Роналд Куман това е седми пореден успех, с което Меси и компания се изкачиха на второто място в класирането с 46 точки, на осем зад лидера Атлетико (Мадрид), който обаче е с мач по-малко.

Капитанът на Барса Лионел Меси се отличи с две попадения в 45-та и 75-та минута в своя мач номер 505 в Ла Лига, с което бе изравнен клубния рекорд на Шави Ернандес за най-много участия в мачове от испанското първенство.

Младият Тринкао пък изигра нов силен двубой, вкарвайки два гола в 29-та и 74-та минута, а крайното 5:1 оформи Жуниор Фирпо в 80-та минута.

Почетното попадение за гостите отбеляза Луис Роха в 57-ата минута.

Малко по-рано пък тимът на Севиля също спечели своето домакинството, надигравайки с 1:0, последния в подреждането Уеска. Трите точки за андалусийци донесе Мунир ел Хадади, който беше точен в 57-та минута.

Куман: Готови сме за мача с ПСЖ