Утре свикват областния кризисен щаб в Силистра
Черна пантера е била забелязана край селата Търновци и Богданци в община Тутракан, съобщава във Фейсбук кметът на с. Бащино Найле Сабан.
Областният управител на Силистра Илиян Великов е потвърдил пред БТА, че сигнал за "забелязан опасен хищник, нетипичен за района" е бил подаден снощи в областната дирекция на МВР.
Великов е издал заповед и утре ще бъде проведено заседание на Областния кризисен щаб, където ще се обсъди какви мерки ще бъдат предприети. Заседанието е насрочено за 12:00 часа.
Животното е било забелязано в района между селата Богданци, община Главиница и Търновци, община Тутракан. Кметовете на двете села също са потвърдили информацията пред БТА. Те са предупредили хората за потенциалната опасност и са ги посъветвали да бъдат внимателни, особено вечер.
Протестиращи в Габрово настояха за повече сигурност и справедливост след побоя от 19 юни
Ниски изкупни цени и високи разходи: Черешопроизводители в Кюстендил с труден сезон
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата АМ "Струма" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите