Поставеният под №8 българин победи Филипо Алфано (Италия)
Димитър Кисимов се класира за втория кръг на сингъл при юношите на турнира на трева от категория J300 на ITF в Роухямптън (Великобритания). Надпреварата в Роухямптън е последната преди „Уимбълдън".
Поставеният под №8 Кисимов победи в първата си среща с 4:6, 6:1, 6:3 Филипо Алфано (Италия). Във втория кръг българинът ще играе срещу Сафир Азам (САЩ).
Кисимов ще участва и в надпреварата на двойки в тандем с Конър Дойг (Република Южна Африка). Кисимов и Дойг, които са шампиони на двойки при юношите от Откритото първенство на Австралия, ще играят на старта срещу представителите на домакините Винсент Флетчър и Алекс Мирингтън.
Калоян Шиков и Александра Рангелова станаха шампиони на сингъл на турнир от World Tennis в Добрич
Юношите на България до 14 г. са вицешампиони на тенис турнир от Европейската отборна лятна купа
Трима български тенисисти ще ираят на финалите на сингъл на турнир от ITF в Добрич
Живот сред руините: Във Венецуела продължават да пристигат спасителни екипи
Почти 30° тази нощ в Германия: Спряха трамваите в Лайпциг, след като жегата разтопи релсите