ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Домашен арест за кмета на с. Божурица: Обвинен е, че е пребил свой служител

bnt avatar logo от БНТ , Репортер: Светлин Балкански
A+ A-
Чете се за: 02:02 мин.
У нас

Пострадалият е с две счупвания на ръцете, прокуратурата ще решава дали да протестира наложената мярка

Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.
Слушай новината

Домашен арест за кмета на плевенското село Божурица, обвинен в жесток побой над негов служител. Съдът реши да пусне Александър Христов от ареста, въпреки че пострадалият мъж е с две счупвания след агресията.

Асен Ангелов бил нает временно да чисти улиците в селото срещу 50 лева на месец. На 3 юни се срещнал с кмета и помолил да намери работа и на дъщеря му, след което кметът му налетял на бой, ударил го по ръката и му счупил две кости.

"Баща ми го е попитал да ме вземе на работа. И кметът му отговорил, че не може да ме вземе, защото имало вече 8 човека и баща ми му отговаря на по-висок тон: "Къде са тези 8 човека". Той грабнал лопатата от ръцете му и му отвърнал, че не може да му казва какво да прави", каза Мария Ангелова, дъщеря на пострадалия.

Според близките на пострадалия, кметът може да посегне и на тях. Дъщерята на пострадалия споделя, че кметът се обърнал към с тях думите "Аз съм кмет, мога да бия който си поискам".

Александър Христов е задържан три дни след побоя.

"Предвид обстоятелството, че е минал изключително малък период от време, са събрани много доказателства, а именно разпити на свидетели, иззети са видеозаписи от охранителни камери, назначена е съдебномедицинска експертиза", коментира Владимир Радоев, ръководител на Районна прокуратура - Плевен.

Днес съдът в Плевен пусна кмета на селото под домашен арест. Опитите ни да се свържем с него останаха без резултат. Тепърва прокуратурата ще решава дали да протестира наложената по-лека мярка.

Последвайте ни

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?