Ема Радукану започна с победа при дебюта си в Мелбърн

Ема Радукану
15:22, 18.01.2022
Чете се за: 01:07 мин.

Британската тенисистка Ема Радукану започна с успех участието си на Откритото първенство на Австралия. Тя победи в три сета американката Слоун Стивънс.

Още при дебюта си при жените в Мелбърн шампионката от US Open спечели след 6-0, 2-6, 6-1.

Поставената под номер 17 в основната схема Ема Радукану спечели първия сет за само 17 минути, преди да започне да допуска грешки в играта си. Слоун Стивънс се възползва, за да изравни, но Радукану отново взе контрола, за да победи след 6:1 в третата част.

Мачът продължи 1 час и 46 минути.

19-годишната тенисистка ще се изправи срещу Данка Ковинич от Черна гора във втория кръг на Australian Open в четвъртък.

„И аз, и Слоун вложихме много, за да се получи много добър мач“, каза Ема Радукану.