Поп звездата Тейлър Суифт организира премиера на филма за своето световно турне „Eras Tour“ само за свои фенове и други знаменитости, малко след като обяви, че филмът ще излезе в кината един ден по-рано от предвиденото поради „безпрецедентното“ търсене на билети, съобщи Ройтерс.
Продукцията „Taylor Swift: The Eras Tour“ трябваше да излезе в кината по целия свят в петък, 13 октомври, но големият интерес накара изпълнителката да добави по-ранни прожекции в САЩ и Канада. Допълнителни прожекции ще има и през уикенда, каза Суифт.
В сряда вечерта Суифт се появи на червения килим на премиерата на филма в бледосиня рокля без презрамки. Тя позира за селфита с феновете, спечелили места в една от тринадесетте зали в кино в Лос Анджелис. В тълпата бяха и известни личности като комикът Адам Сандлър, актрисата от сериала „Закон и ред“ Маришка Харгитай и звездата от филма „Барби“ Симу Лиу, който носеше гривни за приятелство, точно като много от феновете на Суифт.
На снимка от премиерата, публикувана от Суифт в социалните мрежи, се вижда и Бионсе.
Тейлър Суифт благодари на феновете за подкрепата им по време на турнето „Eras“, което досега пожъна огромни успехи:
„Никога през живота си не съм се забавлявала толкова много, както по време на турнето „Eras“.
Очаква се продажбите на билети за филма да поставят рекорди в категорията за документални филми за концерти. Експерти прогнозират, че приходите от продукцията ще бъдат между 105 милиона и 140 милиона щатски долара в САЩ и Канада в първия уикенд.
снимки: БТА