Френски триумф в Пекин при танцовите двойки

френски триумф пекин танцовите двойки
06:49, 14.02.2022
Чете се за: 02:15 мин.

Френската танцова двойка Габрила Пападакис и Гийом Сизерон спечели златните медали в турнира по фигурно пързаляне от програмата на Олимпийските игри в Пекин.

Четирикратните световни шампиони запазиха първата си позиция след кратката програма и с блестящо представена волна, триумфираха за първи път на подобен форум. Преди четири години в Пьонгчанг те останаха със сребърните отличия.

Габрила Пападакис и Гийом Сизерон бяха изключително категорични при изпълненията си и в двата състезателни дни, благодарение на което събраха най-висок сбор - 226.98 точки (90.83 + 136.15).

Челната тройка след кратката програма се запази и при волната.

На второто място се наредиха представителите на Руския олимпийски комитет Виктория Синицина и Никита Кацалапов с 220.51 точки.

Бронзовите отличия са за Мадисън Хъбъл и Закари Донахю от САЩ с 218.02 точки. Техните сънародници Маисън Чок и Еван Бейтс останаха в подножието на медалите с 214.77 точки, въпреки изключително атрактивната им волна програма.

Най-голям прогрес сред водещите двойки направиха италианците Шарлен Гиняр и Марко Фабри, които от седмата позиция се изкачиха до петото място със сбор от 207.05 точки.

Челната шестица затвори втората двойка от Русия – Александра Степанова и Иван Букин с 205.07 точки.

Българското участие във фигурното пързаляне на Олимпийските игри в Пекин започва утре, 15 февруари, с кратката програма на Александра Фейгин. В дните преди старта тя тренира в една група със състезателите на Русия, в това число и Камила Валиева.

Снимки: БГНЕС

Килиан Мбапе е изиграл последния си шампионатен мач за ПСЖ
15:12, 19.05.2024
Чете се за: 01:02 мин.
Божидар Саръбоюков завърши на второ място в скока на дължина на турнир по лека атлетика в Инсбрук
14:54, 19.05.2024
Чете се за: 01:10 мин.
България завърши на 10-о място в отборната надпревара на Световната купа по фехтовка в Пловдив
14:34, 19.05.2024
"Истории от Олимпийските игри" брой 28
13:30, 19.05.2024
Чете се за: 03:22 мин.
Юлияна Янева пред БНТ: Не исках да участвам в категория до 76 кг, най-важната ми битка бе психологическата (ВИДЕО)
13:19, 19.05.2024
Чете се за: 01:42 мин.
Министър Георги Глушков, Карлос Насар, Лъчезар Балтанов и Юлияна Янева в "Арена спорт" (ВИДЕО)
13:15, 19.05.2024
Лъчезар Балтанов пред БНТ: Отборът на Ботев Пловдив го чакат много добри дни
12:55, 19.05.2024
Чете се за: 02:25 мин.
Карлос Насар пред БНТ: Олимпийските игри ще завършат много позитивно (ВИДЕО)
12:43, 19.05.2024
Чете се за: 01:47 мин.
Георги Глушков пред БНТ: Министерството на спорта трябва да финансира клубовете на 100% (ВИДЕО)