Началникът на Националния оперативен щаб генерал-майор проф. Венцислав Мутафчийски посети новопостроената лаборатория за диагностика на COVID-19 към Инфекциозна клиника на УМБАЛ "Св. Георги”.
В началото тук ще се обработват 30 проби на ден, като обемът може да се увеличи до 70. Вече са осигурени и 3000 теста за новата лаборатория.

Лабораторията вече осъществява дейност, първите проби са вече обработени. В нея работи екип от лекари и микробиолози.
Усилията на Пловдив да изгради своя лаборатория бяха високо оценени от ген. Метафчийски. Той обяви Пловдив като единен град, който е показал високо ниво и е способствал за създаване на лаборатория на най-високо ниво.
Това е 19-та лаборатория в страната, която осъществява тестове за коронавирус.
Стою Стоев: Вместо съдебна реформа управляващите запазиха политическия контрол върху ВСС
Две деца загинаха край Мездра, след като млад шофьор изгуби контрол над автомобила си
Стою Стоев: Вместо съдебна реформа управляващите запазиха политическия контрол върху ВСС
След земетресенията във Венецуела: Загиналите са поне 235, продължава търсенето на оцелели
Богомил Николов: Агенцията по храните трябва да контролира пазара превантивно